Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Przez co nie masz ochoty na seks?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co kłopoty z erekcją albo impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na niskie libido albo nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeżeli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może wynikać z bardzo rozmaitych powodów, które obejmują zarówno kłopoty fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to zwykle choroba alkoholowa, narkomania, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub skutki uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido lub wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm oraz problemy w związku. Niskie potencja libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań wywołanych traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Nerwowa atmosfera

Większość mężczyzn przeżywa stres z powodu trudów w pracy albo problemów w związku bądź w rodzinie. Może to skutkować sporym obniżeniem libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm człowieka ma wrodzoną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. W tym celu wydziela hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają zachęcać go do działania. Ciężko jednakże po otrzymaniu reprymendy od kierownika zacząć z nim bójkę lub brać nogi za pas, dlatego zwykle dławimy tę naturalną reakcję, powodując, iż skumulowana energia i napięcie nie znajdują ujścia. Jeśli przez dłuższy okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając możliwości rozładować swojego stresu, możesz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich kamagra w zelu jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.